czwartek, 13 stycznia 2011

Olejek rycynowy

Chciałam dziś napisać o właściwościach pielęgnacyjnych olejku rycynowego.Można go zakupić w aptece-koszt 100 g ok. 5,00 zł,30 g ok. 2,00 zł.Wcześniej wiedziałam o nim tyle ,że bardzo dobrze wpływa na kondycję rzęs i postanowiłam zagłębić się w tym temacie.Oto wynik tego co znalazłam:)
Olejek rycynowy pozyskuje się z nasion tropikalnego drzewa ricinus communis (rącznik pospolity), które rośnie także w naszym klimacie.Rącznik jest trujący!Aby pozbyć się rycyny,olejek jest wytłaczany na zimno oraz poddawany wysokiej temperaturze razem z wodą i wygotowywany.
Kilka fajnych przepisów z użyciem tego olejku.
1.Mikstura na zniszczone i wypadające włosy:zmieszaj łyżkę olejku z żółtkiem i łyżką oliwy z oliwek. Lekko podgrzej i nanieś na włosy.Owiń folią i ręcznikiem.Z taką maseczką możesz nawet położyć się spać,ale wystarczy godzina, aby włosy były wspaniale odżywione.Po umyciu,do ostatniego płukania warto dodać sok z cytryny.
2.Mieszanka na włosy pozbawione blasku:w litrze wody wymieszaj po łyżce soku jabłkowego,octu jabłkowego i olejku rycynowego.Nanieś na umyte i wilgotne włosy.Spłucz po 15 minutach.
3.Kąpiel dla zniszczonych i rozdwajających się paznokci:podgrzej 2 łyżki olejku i zanurz palce.Po 5 minutach wyjmij dłonie i wmasuj olejek w płytki paznokci i dłonie (ręce staną się delikatne i miękkie).
4.Na plączące i trudne do rozczesania włosy pomoże dodanie kilku kropel olejku do szamponu ,którym myjemy włosy.
5.Jeśli masz twardą skórę na piętach przez dwa tygodnie nacieraj stopy olejkiem.
6.na wysuszoną skórę znakomicie podziała kąpiel w wodzie z rozpuszczonymi 4 łyżkami olejku.Powinna ona trwać ok.15 min.
7.Aby wzmocnić słabe rzęsy,każdego wieczoru maluj je przy pomocy patyczka higienicznego lub czystej szczoteczki od mascary.
Info zaczerpnięte z TeleTygodnia.
Więcej możecie znaleźć tu:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=4302
http://www.youtube.com/watch?v=nYcPqvr0iCw

Firma Ziaja również doceniła moc tego olejku i stworzyła serię Plantica Olej Rycynowy Trwały Kolor.Dodaje zdjęcia i link do strony www
http://www.ziaja.com/offer/kosmetyki_1/wlosy_1/odzywki,prod:odzywka_olej_rycynowy_1.html


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz