poniedziałek, 24 stycznia 2011

Co oznaczają symbole na kosmetykach?
  Mała ściąga:)
1.Opakowanie zostało wyprodukowane z aluminium.
2.Znak "dbaj o czystość"-opakowanie należy wyrzucić do kosza na odpady, aby nie zanieczyszczało środowiska.Znak nie jest obowiązkowy.
3.Znak otwartego słoiczka-na kosmetykach o trwałości powyżej 30 miesięcy nie ma obowiązku podawania daty ważności,oznacza on ,że kosmetyk należy zużyć go przez np.6 miesięcy od daty otwarcia.
4.Oznaczenie produktu niezawierającego freonów,informuje o tym ,że produkt jest bezpieczny dla warstwy ozonowej.
5. "Zielony punkt"-wskazuje ,że producent ma podpisaną umowę z organizacją odzysku,która posiada licencję na używanie tego znaku.Wszyscy producenci kosmetyków mają obowiązek recyklingu opakowań,ewentualnie wnoszenia opłaty produktowej za niewywiązanie się z niego lub dopełnienie w niewystarczającym stopniu.
6."symbol ręki na książce"-do opakowania dołączona jest ulotka informacyjna i trzeba się z nią zapoznać.
7.Znak stosowany na aerozolach ,wymagany dla wszystkich produktach łatwopalnych.Produkty wyjątkowo łatwopalne oznacza się dodatkowo symbolem "F+"
8.Symbol królika oznacza, że kosmetyk nie był stosowany na zwierzętach.Informacja może być zamieszczona gdy producent i dostawca składników posiadają odpowiednie dokumenty.
9.Znak "e" gwarantuje ,że podczas paczkowania zastosowano system kontroli wewnętrznej ilości towaru paczkowanego. Nie jest on obowiązkowy.
10.Stosowany na opakowaniach aerozoli,oznacza zgodność z obowiązującym ustawodawstwem-rozporządzeniem ministra gospodarki i pracy w sprawie szczególnych wymagań,jakim powinny odpowiadać wyroby aerozolowe.
11.Oko informuje,że kosmetyk został przebadany okulistycznie.


Ma nadzieję ,że po przeczytaniu rozszyfrowanie etykiet będzie dla Was niczym pikuś;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz